Rates

Lesson prices depend on how many lessons you buy. The more you buy, the less each lesson costs

PLUS: If you purchase 10 hours or more per month, you also get to use Homework Buddies.

Rates for University Students

Hourly Rate Info
R 225 For a varsity tutor

Rates for School Students

Hourly Rate Quantity Info
R 150 1 hour p/month 25 and 50 hours can be used for all children in your family.
R 140 10 hours p/month
R 130 25 hours p/month
R 120 50 hours p/month